نکات تعمیرات هارد اکسترنال

هارد اکسترنال | نکات تعمیرات هارد اکسترنال

نکات تعمیرات هارد اکسترنال

درباره هارد اکسترنال

در مقدمه مطلب باید گفت که اصطلاح External یا خارجی وقتی همراه با نام یک سخت افزار همراه می شود قابلیت پرتابل بودن آنرا بیان میکند. هارد هم از این قضیه مستثنی نیست و در اکثر کاربران کامپیوتر یک عدد هارد دیسک اکسترنال با خود دارند. اکثر هار دیسک های اکسترنال نیاز به دریافت انرژی برق خارجی برای کارکردشان ندارند و از طریق کابل خودشان می توانند با اتصال به کامپیوتر هم داده ها را دریافت و منتقل کنند و هم انرژی برق خود را از آن کابل تامین کنند. هارد دیسک های اکسترنال با ظرفیت های متفاوت ارائه میشوند اما نحوه اتصالات آنها نیز میتواند متفاوت باشد مثلا USB ، FireWire ، eSATA و یا حتی اتصال به صورت Wireless نیز میتواند از اتصالات هارد دیسک اکسترنال به کامپیوتر ها باشد.

مزایا :

هارد دیسک اکسترنال مزایایی مثل پرتابل بودن ، اسان بودن استفاده و پشتیبانی از ظرفیت های بسیار بالا را دارند و هر زمان که خواستید حجم عظیمی از اطلاعات و داده را در یک مکان دیگر روی هارد دیسک تان ذخیره کنید برای شما کاربردی است.

بیشتر کاربران کامپیوتر از هارد دیسک های اکسترنال به دلیل پشتیبانی آنها از ظرفیت های بالا (در حدود ترابایت) از آنها به عنوان منبع ذخیره سازی فایل های مهم شان استفاده میکنند و اما یکی دیگر از مزیت های استفاده از هارد دیسک های اکسترنال این است که از آن به عنوان افزایش دادن ظرفیت ذخیره سازی در دستگاه هایی مثل لپتاپ که باز کردن آن و اضافه کردن یک هارد دیسک اینترنال به درون آن کار دشواری است از این رو از هارد دیسک اکسترنال میتوان در این مورد استفاده به جایی کرد.

معایب :

از بزرگترین اشکالات و معایب هارد اکسترنال ضربه خوردنان است که در این صورت باید از تعمیر هارد اکسترنال  صرفه نظر کنید مگر اینکه اطلاعات حائز اهمیتی داشته باشید . ما با استفاده از کلین روم خود و با استفاده از ابزار آلات HDD Surgery کانادا این کار را برای شما انجام می دهیم. نظرما این است که ابزار کارآمد لازمه کار خوب است و بی شک بدون ابزار آلات و تکنیک های روز دنیا نمیتوان ریکاوری موفقی را تجربه کرد.

نکات تعمیرات هارد اکسترنال

 

از رایج ترین هارد های اکسترنال در ایران می توان به هارد دیسک های وسترن و سیگیت اشاره نمود که در مورد تعمیرات هر یک در پایین توضیح مختصری ارائه خواهیم کرد. هارد های اکسترنال دیگر مثل Buffalo یا ADATA  بعنوان برند باکس هستند نه اینکه هارد تولید  کنند اما بدون شک تبدیل های با کیفیت و زیبایی دارند

حال به سراغ تعمیر هارد اکسترنال WD  می رویم که نسبت به سیگیت در ایران رایج تر است و طرفداران زیادی  دارد.

تعمیر هارد اکسترنال WD:

هارد دیسک های WD وسترن هر چند از نظر سرعت و کیفیت فوق العاده هستند اما مشکلاتی هم دارند که به شرح آنها می پردازیم.

1-تعمیر  باز نشدن هارد WD:

در این مورد هارد اکسترنال WD در Device Maneger شناسایی می شود اما پارتیشن مورد نظر در My computer یا Disk Management شناسایی نمیشود و تا بصورت کامل شناسایی نشود اطلاعات قابل دسترس نخواهد بود. بازنشدن پارتیشن یا درایو هارد اکسترنال WD  بسیار رایج است که هارد دیسک شما روشن می شود و بدون صدای غیر عادی کار میکند ولی درایو شما را باز نمی کند که ما با روش ابداعی خود تعمیر هارد اکسترنال  و یا بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال را به خوبی انجام می دهیم.. لطفا توجه کنید که در بعضی از مواقع هارد دیسک شما خراب می شود و شناسایی کامل صورت نمی گیرد که ممکن است شما با پیغام فرمت کردن مواجه شوید اگر اطلاعاتتان مهم است از شما می خواهم از فرمت کردن هارد به امید ریکاوری مجدد خودداری نمایید چون این کار باعث خراب شدن و در بعضی مواقع(پسورد داشتن هارد) باعث نابودی اطلاعات شما میشود.

2-تعمیر شناسایی نشدن هارد WD:

اگر هارد دیسک شما روشن می شود و صدای غیرمعمولی از خود بروز نمی دهد اما در سیستم یا disk management سیستم یا لپ تاپ شما شناسایی نمی شود نگران نباشید ما این مشکل را نیز به راحتی حل می کنیم تعمیر هارد اکسترنال و یا بازیابی اطلاعات انجام میشود البته اگر شما هم از دستکاری ها ی خود یا افراد دیگر پرهیزکنید . دستکاری  افرادغیر متخصص می تواند تعمیر هارد اکسترنال را با دشواری های بسیاری رو به رو کند و همچنین باعث افزایش هزینه تعمیر هارد اکسترنال می شود.

3-صدای تق تق هارد WD:

اگر هارد دیسک شما روشن می شود و صدای تق تق یا غیرمعمولی دارد بهترین کار این است که سریعا از سیستم جدا کنید . توجه داشته باشید هر چه هارد دیسک شما بیشتر کار کند خرابی بیشتری بوجودخواهد آورد. تعمیر این مشکل عملا ارزشی ندارد اما اگر اطلاعات هارد برایتان مهم است ما با استفاده از کلین روم و تعویض هد هارد ، اطلاعات شما را بازیابی می کنیم.

4-تعمیر کند شدن هارد WD:

اگر هارد دیسک شما اطلاعات و درایو مورد نظر را با کندی باز می کند و اطلاعات شما را بسیار کند می خواند نگران نباشید ما مشکل هارد دیسک شما در کمتر از ۵ دقیقه حل می کنیم و هارد دیسک را تقدیمتان می کنیم اما توجه کنید که هنگامی که به این مشکل برمیخورید دقت کنید از تلاش و سعی برای دستیابی و کپی اطلاعات پرهیزکنید چون بعد از مدت کمی هارد دیسک شما دیگر شناسایی نمی شود و مشکلات پیچیده تری بوجود می آید. در ۹۰ درصد از مراجعات ما ، مشتریان اعلام می کنند که هارد اکسترنال وسترن ما کند بوده و بعد از مدت کمی کارکرد دیگر شناسایی نشده است. با این حال نگران نباشید کانون هارد ایران در خدمت شماست.

5-تعمیر برد هارد WD:

اگر هارد دیسک اکسترنال شما بر اثر نوسان برق دچار مشکل شده که این مشکل اغلب در برد هارد است ما برد هارد شما را تعمیر می کنیم یا اگر این امکان وجود نداشته باشد آن را تعویض می کنیم. در بعضی از مواقع مشاهده می شود که هارد دیسک را به تلویزیون های نسل LED و LCD وصل می کنند و بعد از آن دیگر اطلاعات قابل مشاهده نیست . این مشکل بسیار رایج است اما اگر دستکاری نشود ریکاوری و بازیابی هارد انجام میشود حتی در ۹۰ درصد اگر مشکل فقط همین باشد هارد دیسک شما تعمیر هم می شود و شما می توانید باز هم از هارد خود مثل گذشته استفاده کنید.

هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال سیگیت Seagate:

1- تعمیر عدم شناسایی هارد سیگیت:

اگر هارد دیسک اکسترنال سیگیت شما دیتکت نمی شود و صدای غیر متعارفی ندارد  این مشکل برآمده از سیستم فایل ها و ماژول های هارد دیسک شما است که ما با اصلاح فریمور هارد شما آن را تعمیر می کنیم. سیگیت های اکسترنال چند مدل دارند اما رایج ترین مدل های آن مدل های : Expensian , Seagate Backup plus است که هرکدام خرابی های خاص خودشان را دارند که رایج ترین مشکلات آنها دیتکت نشدن و شناسایی نشدن هارد است. ما در ریکاوری و تعمیر هارد اکسترنال سیگیت  مدعی آن هستیم که در ایران اولین هستیم که این نتیجه تحقیقات و آموزش های تکنسین های ما در بهترین مراکز آموزش خارج از کشور است

 

-2تعمیر بدسکتور هارد سیگیت:

هارد های اکسترنال سیگیت دچار مشکل بدسکتور می شوند که در صورتی که بدسکتور فیزیکالی نباشد این مشکل حل شده و هارد شما تعمیر خواهد شد. جدیدترین متد بدسکتور گیری و همچنین بازیابی اطلاعات ریکاوری هارد سیگیت که دچار بدسکتور شده است در اردیبهشت ماه ۹۴ توسط تیم کانون هارد ایران ابداع شد که انصافا برای ما و مشتریان بسیار با ارزش بود که نتیجه آن افزایش چشمگیر راندمان بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد اکسترنال  های سیگیت بدسکتوری بوده است که خداوند بزرگ را بخاطر این موفقیت و همچنین موفقیت های دیگررا سپاس گذاریم.

3-تعمیر برد هارد سیگیت:

هارد های اکسترنال سیگیت معمولا متشکل از دو برد است یکی برد خود هارد و دیگری برد تبدیل usb . بیشتر اوقات در اثر نوسانات برق برد تبدیل دچار سوختگی یا خرابی می شود که بهترین کار تعویض آن است . در صورتی که برد هارد بسوزد یا خراب شود اگر برد غیر قابل تعمیر باشد آن را تعویض می کنیم. در بعضی مواقع نوسانات برق باعث خرابی در شکل هارد می شود که در ۹۰ درصد هد هارد دیسک را دچار مشکل میکند. اما نگران نباشید کانون هارد ایران در خدمت شما خواهد بود.

توجه کنید که تعمیر هاردانواع برند ها باهم فرق می کند و برای هر کدام از برند ها از روش های خاصی استفاده می شود.

تعمیر هارد اکسترنال ADATA:

هارد های اکسترنال ADATA که در نوع جیبی و دسکتاپی دیده می شود دچار مشکلات خاصی می شوند که به اختصار توضیح خواهیم داد. نکته قابل توجه این است که برند ADATA فقط تولید کننده جعبه هارد است و از هارد های سیگیت,توشیبا,سامسونگ و وسترن استفاده می کند و داخل جعبه خود استفاده می کند. از  متداول ترین مشکلات هارد ADATA بدسکتوری شدن هارد , خرابی سوختگی برد و مشکلات فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن و تکان خوردن است که هرکدام تکنیک خاصی برای بازیابی اطلاعات هارد یا تعمیر هارد  ADATA دارد. در مواقع خرابی فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن ما با تنظیمات و تکنیک های خاصی اطلاعات را بازیابی می کنیم در غیر اینصورت اگر خرابی فیزیکالی شدید تر باشد نیاز به جراحی هارد دیسک است که با تعویض هد یا قطعات دیگر اطلاعات را ریکاوری می کنیم. روش بدسکتور گیری و ریکاوری از هارد ADATA همانند هارد های دیگر انجام می شود هر چند اختلاف های ناچیزی بین برند های مختلف است. با این حال نگران اطلاعات و تعمیر هارد خود نباشید ما به سرعت اطلاعات شما را تحویلتان خواهیم داد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*

    Call Now Button
    تمـاس با مــا

    09128894215